Sosyal Sorumluluk Projeleri

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU’NUN BELGELENDİRME TEŞVİKLERİ

ARES BELGELENDİRME VE EĞİTİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ ile TEMSAN MAKİNA VE TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ arasında, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun belgelendirme teşvikleri kapsamında ‘’Üretici Firma Tek Nokta Başvuru Protokolü’’ imzalanmıştır. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 Sayılı Kanun ve tebliğlerde yer alan ‘’Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler’’ arasında olan Makine Bakım alanında Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Söz konusu Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan adayların sınav ve belge masrafları İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması,  Makine Bakım ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için TEMSAN MAKİNA VE TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ile TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş  ARES BELGELENDİRME ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır.

MYK Belgesi sınavları ARES BELGELENDİRME tarafından yapılacaktır ve sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav ücretleri TEMSAN MAKİNA VE TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler Makine Bakımcı Seviye 3 ve Makine Bakımcı Seviye 4 alanlarında Mesleki Yeterlilik Belgesinin sahibi olacaktır. Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak isteyen kişilerin taleplerini ARES BELGELENDİRME’nin aşağıda bulunan adresine iletmeleri gerekmektedir;

Ares Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.  Adres Bilgileri:

Kuruluş Adresi:
Mücahitler Mahallesi Gazimuhtarpaşa Bulvarı Yasem İş Merkezi No:44/1/182 Şehitkamil/GAZİANTEP 27000 /GAZİANTEP

Kuruluş Telefon:
3423371717

Kuruluş Eposta:
info@aresbelgelendirme.com